TAM – Triathlonowa Akademia Młodzieży

 

zbiorka

Rozważania na temat tegorocznego celu charytatywnego: TAM – Triathlonowej Akademii Młodzieży trwały już od dawna. Jest to zupełnie nowa, pionierska inicjatywa na skale kraju. Chcemy szkolić młodzież już od 11-12 roku życia i przygotowywać ich do startów w triathlonie. Będziemy wyszukiwać i oferować szkolenia przyszłych triathlonistów już od bardzo młodego wieku. Czy znajdziemy i wyszkolimy przyszłego mistrza świata? – nie wiem, ale to jest nasz cel!  Niestety jak to zwykle bywa, realizacja takich działań kosztuje mnóstwo czasu, zaangażowania wielu osób, no i przede wszystkim pieniędzy.

Kiedyś podzieliłem się moim pomysłem z Ewą D., którą zachwyciły moje plany i od razu postanowiła się w to włączyć wrzucając na ten cel 10 tyś złotych – bo był punkt zwrotny, gdy od planów przeszliśmy do działań. Pierwszy krok już za nami. Posiadamy też trochę własnych środków i już rozpoczęliśmy formalizowanie struktury Uczniowskiego Klubu Sportowego.  Dodatkowo, KAŻDE 100 zł z wpisowego na Triathlonową Sztafetę Firmową idzie na ten cel. Więc, jeśli tylko startujesz w sztafecie – POMAGASZ nam realizować nasz plan. Do tej pory na liście startowej jest aktualnie 39 drużyn, a opłaconych 26, wiem też, że to dopiero początek. Będzie nas startujących i wspierających dużo więcej. Mam nadzieje, że kwota będzie rosła jak grzyby po deszczu :). Pomaga nam także Dolnośląska Federacja Sportu oraz wrocławskie drużyny triathlonowe: TMTeam oraz Gucwa Velo Trainer.

Odpowiadając na pytania, czy to wystarczy? – NIE. Szkolenie będzie musiało być współfinansowane przez rodziców, ale środki potrzebne do profesjonalnego szkolenia są ogromne. Wierzymy, że dzięki determinacji wielu osób zaangażowanych w projekt, uda zebrać kwotę potrzebną na start. Cel to 50 tyś – to zapewni nam podstawowe funkcjonowanie przez rok i rozpoczęcie treningów dla grupy 20-30 dzieciaków.

O wszystkim co się dzieje, będziemy Was informować. Niech to będzie nasza wspólna drużyna. Mógłbym napisać „uda się”, ale z pełna odpowiedzialnością piszę:  „zrobimy to”.

Tomasz Sakuta – prezes Fundacji Pro Sport Pro Life

 

 

 

 

Udostępnij ten wpis: